ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ & ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Η πρόσκληση συμμετοχής αφορά την πρόταση επιμέλειας ειδικών τευχών και, κυρίως, τη συμμετοχή στο ειδικό τεύχος, Τα μουσεία στη λογοτεχνία - Η λογοτεχνία στα μουσεία, που σχεδιάζεται να εκδοθεί το Φθινόπωρο του 2018.

Το ειδικό τεύχος του περιοδικού Museumedu, Τα μουσεία στη λογοτεχνία - Η λογοτεχνία στα μουσεία, που επιμελείται η Λέκτωρ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Ευγενία Σηφάκη, θα περιλαμβάνει άρθρα στην αγγλική και την ελληνική γλώσσα και προβλέπεται να εκδοθεί το Φθινόπωρο του 2018. Περισσότερες πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο, παρακάτω.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΡΘΡΩΝ

Η υποβολή περιλήψεων για το ειδικό τεύχος, Τα μουσεία στη λογοτεχνία - Η λογοτεχνία στα μουσεία, γίνεται στη διεύθυνση Evgenia Sifaki evsifaki [at] gmail [dot] com έως 31 / 10/ 2017. Η υποβολή των κειμένων στην ίδια διεύθυνση έως 31/3/2018.

Μπορείτε επίσης να επικοινωνείτε με τους Υπευθύνους Σύνταξης και Έκδοσης του περιοδικού Museumedu στις διευθύνσεις:

Irene Nakou inakou [at] ece [dot] uth [dot] gr

Niki Nikonanou niknik [at] ece [dot] uth [dot] gr

Panagiotis Kanellopoulos pankanel [at] ece [dot] uth [dot] gr

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ

Το περιοδικό ακολουθεί το διεθνές σύστημα APA. Σχετικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο συνημμένο αρχείο "Οδηγίες προς τους συγγραφείς".

Συνημμένο ΑρχείοΜέγεθος
Οδηγίες προς συγγραφείς.pdf399.58 KB