Εκπαιδευτικά προγράμματα για παιδιά 5-12 ετών στο πλαίσιο της Έκθεσης "Ταξιδεύοντας στον Χρόνο μέσα από την Τέχνη", στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου.

Εκπαιδευτικά προγράμματα στο πλαίσιο της Έκθεσης "Ταξιδεύοντας στον Χρόνο μέσα από την Τέχνη"

Το Εργαστήριο Μουσειακής Εκπαίδευσης και Έρευνας του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης  και το Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Επικοινωνίας και Οπτικοακουστικής Τεκμηρίωσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε συνεργασία με το Αθανασάκειο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου οργανώνουν εκπαιδευτικά προγράμματα για παιδιά 5-12 ετών ως παράλληλες εκδηλώσεις της Έκθεσης "Ταξιδεύοντας στον Χρόνο μέσα από την Τέχνη".

Τα εκπαιδευτικά αυτά προγράμματα θα πραγματοποιηθούν στο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου:

Α' την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012, στις 10:00 - 12:00.

Β' το Σάββατο 10 Μαρτίου 2012, στις 15:00 - 17:00.

Περισσότερες πληροφορίες για δηλώσεις συμμετοχής στο συνημμένο αρχείο.

Συνημμένο ΑρχείοΜέγεθος
εκδηλώσεις.pdf248.41 KB